הגורמים המוזרים בעולם לשריפות

ראשי >מידע מקצועי>הגורמים המוזרים בעולם לשריפות
יש מקרים משונים שגרמו לשריפות - לא תמיד מדובר בנסיבות המוכרות כמו קצר חשמלי. הנה כמה מקרים מיוחדים ומאוד מוזרים:
כולנו יודעים שאי שמירה על כללי בטיחות שנוגעים לחשמל, גז ואש יכולים לגרום להתלקחות של אש והתפשטות שריפה, למשל כיסוי פתחי אוורור של תנור או מפזר חום. אבל לא תמיד שריפה נוצרת תחת נסיבות שאנו מכירים או יכולים להבין אותן.

הנה לפניכם כמה מקרים מאוד משונים שהביאו להתלקחות של אש:
 • הכל בגלל המחשב הנייד: נתחיל ממשהו שקצת קרוב אלינו ואל עולמנו. לפני כשנתיים, מחשב נייד שהונח על אחת המיטות בבית ונשאר דולק זמן רב הביא להיווצרות שריפה בעקבות התחממות יתר שלו. במקרה הזה לצערנו, כמה מבני הבית מתו.

• חתול ועכבר: בשנת 2008, במקלט בקנדה, עכברים כרסמו את חוטי החשמל במקלט, מה שגרם להיווצרות הדליקה. בעקבות השריפה, נהרגו החתולים שהיה במקלט.

• מטווח דליק במיוחד: יש סיבה לכך שהימצאות במטווח דורשת היענות לכמה חוקי התנהגות, כיוון שמדובר במקום מסוכן. מלבד העובדה שנורים שם כדורים, מדובר גם במקום דליק. לפני יותר מעשור, שריפה התחוללה במטווח בעקבות סיגריה בוערת שהושלכה על הרצפה ובאה במגע עם אבקת שריפה.

אם כן, אפשר לראות שלא תמיד שריפות מתחילות מהסיבות שמוכרות לנו. לא פעם, הן מתרחשות בסביבה שאינה מוכרת לנו היטב, מה שכמובן מעלה את הסיכויים לשריפה אם אנו נמצאים בה לראשונה ואיננו מכירים את כללי הבטיחות. לכן, תמיד טוב שיש מערכות לגילוי וכיבוי אש בעלות תקן ישראלי שיכולות לספק את ההגנה בעת הצורך.