תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש

ראשי >מידע מקצועי>תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש
תקנים בנושא גילוי וכיבוי אש נוגעים הן לאביזרים ולחומרים עצמם ומידת היעילות שלהם והן לאופן השימוש בהם - לפניכם מידע חשוב בנושא שכדאי להכיר.
כאשר מדברים על תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש מתייחסים למעשה לשני דברים. לפני הכל, כל מוצר שקשור לתחום גילוי וכיבוי אש צריך לקבל תקן שמעיד על כך שתהליך הייצור שלו והתוצר הסופי שניהם ראויים לשימוש, ועל כן יכולים לספק לנו את צרכינו באשר להגנה ומניעה. דבר שני שהתקנים מתייחסים אליהם הוא השימוש ו/או ההתקנה של המוצרים השונים.

להרגיש בטוח ומוגן כל הזמן
על מנת שאנו נוכל להרגיש מוגנים ובטוחים יותר באשר להתפרצות או התפשטות של אש, חשוב שנבחן את התקנים העולמיים, נבחר מוצרים שעומדים בתקנים האלו ונשתמש במוצרים בצורה הנכונה. ראשית, תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש קובעים כי מקומות מסוימים חייבים להיות מצוידים במערכות לגילוי אש ומערכות לכיבוי אש. אפשר לראות את זה בבנייני משרדים ומפעלים, ובפרט במקומות שבהם מתבצעות עבודות חשמל, התכה וכדומה. כל מערכת לגילוי אש וכיבוי אש צריכה להיות מיוצרת באופן מסוים כך שתוכל להבטיח גילוי סימנים ראשונים של אש בשלבים הראשונים שלה, לפני שהיא מתפשטת. כמו כן, המערכות צריכות להיות יציבות ומדויקות על מנת שלא תהיינה אזעקות שווא.

אם כן, התקנים העולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש יכולים לעזור לנו קודם כל לבחור את המוצרים הנכונים, אלו שיעזרו לנו ויהיו שם עבורנו בעת הצורך, והם גם יכולים לעזור לנו לבחור ולהתקין אותם בצורה הנכונה. לסיום, התקנים מדברים גם על תחזוקה של מערכות גילוי וכיבוי אש לפי תקופות ויש הוראות ברורות לגבי מתי צריך לתקן או להחליף את המערכות.