כללי זהירות ובטיחות אש

ראשי >מידע מקצועי>כללי זהירות ובטיחות אש
כל ילד יודע שאש היא דבר מסוכן, אבל רובנו לא יודעים את ככלי הזהירות והבטיחות כשזה מגיע לנושא זה.
הנה לפניכם כמה דברים שכדאי לדעת, ממה להימנע ומה לעשות במקרה חירום.

אין דבר מסוכן כמו אש בוערת. במקרה הטוב, היא פוצעת אותנו בדרגה נמוכה ומשאירה עלינו סימני כוויות קטנים, אך אם אנחנו כלל לא זהירים אנו עלולים להגיע לבית החולים עם כוויות בדרגות חומרה גבוהות.

אז מה עושים?
כדי להימנע ממקרים כאלו, חשוב להכיר כללי זהירות ובטיחות אש ולדעת מאילו דברים יש להימנע ואילו פעולות צריך לבצע במקרה חירום.

נתחיל ונאמר שבכל בית צריך להיות מטף כיבוי ומומלץ להתקין גם גלאי עשן במטבח. תפקידו של הגלאי הוא לזהות עשן ולמעשה לזרז אותנו לפעול על מנת לכבות את האש. שני אלו הם חשובים ונחוצים בכל מבנה סגור, אך אין להסתמך עליהם באופן בלעדי. כדי למנוע מקרים בהם נצטרך את עזרת הגלאי והמטף, חשוב תמיד להיות ערניים, לבדוק שהגז לא נשאר פתוח, שלא השארנו דבר על אש דולקת כמו מגבת או סיר ריק, וכמובן שרצוי לא להשאיר דברים על האש ללא השגחה. כמו כן, חשוב לבדוק מעת לעת את החשמל במבנה ולתקן לפי צורך, שכן בעיות חשמל גם הן יכולות לגרום להתלקחות.

מה קורה אם בכל זאת פורצת אש? גלאי עשן נועד למנוע התלקחות והתפשטות של האש, וכשיש עשן הוא יצפצף ויתריע בפנינו. ברגע זה עלינו לקחת מיד את מטף הכיבוי. במידה והמטף לא תקין או שחומר הכיבוי אזל, יש להזמין שירותי כיבוי אש.