מצב בטיחות האש בישראל

ראשי >מידע מקצועי>מצב בטיחות האש בישראל
מהו מצב בטיחות האש בארץ והאם ישראל מוכנה למקרים של התפשטות אש? מה קורה במגזר הפרטי וברמה המדינית?
לאחר אסון השריפה שהתרחשה ביערות הכרמל לפני מספר שנים, מדינת ישראל החלה לבחון היטב את רמת המוכנות שלה ברמה המדינית, כלומר האם כוחות כיבוי האש מוכנים ומצוידים כראוי למקרים של התפשטות אש?

אופטימיות זהירה לצד חששות גדולים
נראה כי מצב בטיחות האש בישראל ברמה המדינית אינו מזהיר במיוחד, אם לומר בעדינות. אבל אם נבחן את רמת הבטיחות במגזר הפרטי וברמה הפרטית נוכל לראות תמונה אופטימית הרבה יותר.

כיום, ישנם חומרים ואביזרים שונים בהם יכולים להשתמש אנשים עבור הגברת בטיחות האש בבתים, משרדים, בניינים, מפעלים, אולמות ועוד. נראה שבמובן הזה, המדינה מקפידה באופן מיוחד על תקני בטיחות, ומוצר השייך לבטיחות אש צריך לקבל תקן מיוחד על מנת לאשש את דבר היותו בטיחותי וכזה שיכול להעניק את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

מצב בטיחות האש בישראל בבחינת רמת הפרט הוא מתקדם ומציע לכולנו מגוון מוצרים ואביזרים שאנו ובעלי מקצוע יכולים להשתמש בהם כדי להגביר את רמת הבטיחות, ביניהם ג'ל מיוחד לחשמלאים, גלאי עשן, מערכות כיבוי אש ועוד. הרכישה וההתקנה של המוצרים האלו נגישה וזמינה לכל מי שמעוניין בכך, אך כמובן שצריך לדעת כיצד להתקין כראוי את המכשירים וכיצד להשתמש בחומרים השונים כדי שיהיו יעילים ויתנו הגנה מספקת.

אם כן, נראה כי לבטיחות האש ברמה הציבורית יש עוד כברת דרך, אך נוכל להתנחם בעובדה שכל אחד מאתנו יכול להפוך את הסביבה הפרטית שלו להרבה יותר בטוחה ומוגנת מפני התפרצות של שריפה.