התקן הישראלי למערכות גילוי אש

ראשי >מידע מקצועי>התקן הישראלי למערכות גילוי אש
מערכות גילוי אש הן לא רק שימושיות אלא בעלות חשיבות רבה. כדאי להכיר את התקן הישראלי למערכות אלו כדי להיות בטוחים לאחר שרוכשים ומתקינים.
אם אתם רוצים להרגיש קצת יותר בטוחים בבית או בעבודה שלכם, התקנה של מערכות גילוי אש היא צעד הכרחי ובעל חשיבות רבה. הלא מערכות לגילוי אש נועדו להתריע בפנינו על עשן ואש שהתפרצה, כדי שאנו נוכל לפעול בהתאם ובאופן המהיר ביותר.

הסוגים הבולטים
יש כמה סוגים שונים של מערכות כיבוי אש והן כולן יכולות לסייע לנו להפוך את סביבת העבודה או הבית לבטוחה הרבה יותר, ביניהם גלאי עשן וגלאי חום. כמו כן, ניתן למצוא מערכות שמותאמות לבעלי צרכים מיוחדים, לדוגמא התקני התרעה חזותיים שמיועדים לכבדי שמיעה וחירשים. אך כל מערכות אלה, פשוטות או מתקדמות ככל שיהיו, לא יוכלו להיות לנו לעזר אם הן לא תואמות את התקן הישראלי למערכות גילוי אש שקובע אילו מערכות עומדות בדרישות ואילו לא. כמו כן, התקן מתייחס גם לאופן ההתקנה והתחזוקה של מערכות אלה.

אחת הדרישות הראשוניות באשר לתקן הישראלי של מערכות גילוי אש היא כי המערכות וההתקנה שלהן יבטיחו שגילוי האש בתוך המבנה יהיה קרוב ככל האפשר להופעת סימני האש, לפני שהאש תתפשט ותהיה סכנה ממשית ובמקביל גם מבלי שיהיו אזעקות שווא. חשוב לציין שבמקומות מסוימים יש חובה לפי חוק להתקין מערכות לגילוי אש, כמו גם מערכות כיבוי אש, ובלבד שאלה תהיינה לפי התקן הישראלי למערכות גילוי אש כדי שהמקומות יוכלו לפעול, כמו שאפשר לראות בבנייני משרדים, אולמות אירועים ועוד.