מידע מקצועי

ראשי >מידע מקצועי
הגורמים המוזרים בעולם לשריפות
יש מקרים משונים שגרמו לשריפות - לא תמיד מדובר בנסיבות המוכרות כמו קצר חשמלי. הנה כמה מקרים מיוחדים ומאוד מוזרים:
תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש
תקנים בנושא גילוי וכיבוי אש נוגעים הן לאביזרים ולחומרים עצמם ומידת היעילות שלהם והן לאופן השימוש בהם - לפניכם מידע חשוב בנושא שכדאי להכיר.
כאשר מדברים על תקנים עולמיים בנושא גילוי וכיבוי אש מתייחסים למעשה לשני דברים. לפני הכל, כל מוצר שקשור לתחום גילוי וכיבוי אש צריך לקבל תקן שמעיד על כך שתהליך הייצור שלו והתוצר הסופי שניהם ראויים לשימוש, ועל כן יכולים לספק לנו את צרכינו באשר להגנה ומניעה. דבר שני שהתקנים מתייחסים אליהם הוא השימוש ו/או ההתקנה של המוצרים השונים.
כללי זהירות ובטיחות אש
כל ילד יודע שאש היא דבר מסוכן, אבל רובנו לא יודעים את ככלי הזהירות והבטיחות כשזה מגיע לנושא זה.
הנה לפניכם כמה דברים שכדאי לדעת, ממה להימנע ומה לעשות במקרה חירום.
אין דבר מסוכן כמו אש בוערת. במקרה הטוב, היא פוצעת אותנו בדרגה נמוכה ומשאירה עלינו סימני כוויות קטנים, אך אם אנחנו כלל לא זהירים אנו עלולים להגיע לבית החולים עם כוויות בדרגות חומרה גבוהות.
מצב בטיחות האש בישראל
מהו מצב בטיחות האש בארץ והאם ישראל מוכנה למקרים של התפשטות אש? מה קורה במגזר הפרטי וברמה המדינית?
לאחר אסון השריפה שהתרחשה ביערות הכרמל לפני מספר שנים, מדינת ישראל החלה לבחון היטב את רמת המוכנות שלה ברמה המדינית, כלומר האם כוחות כיבוי האש מוכנים ומצוידים כראוי למקרים של התפשטות אש?
כללי התנהגות בשעת שריפה
אש היא דבר מסוכן וכדי להימנע מפציעות וחלילה אובדן חיים, חשוב לדעת מספר כללי התנהגות בשעת שריפה המצילים חיים.
למרות הקסם שלה, אש היא דבר מסוכן. יש להתרחק ממנה ולדעת כיצד לנהוג בסביבתה. כאשר אנחנו יצרנו באופן מכוון את האש, למשל מדורה בל"ג בעומר, בדרך כלל איננו בפאניקה ולכן ההתנהגות שלנו מושכלת יותר ונכונה. אך מה קורה כאשר שריפה מתלקחת באופן ספונטני או אפילו אם היא נוצרה בעקבות מעשיו של עבריין? ברגעים האלו, כללי התנהגות בשעת שריפה הם הדבר שיכול למנוע פציעות ולהציל חיים.
הכללים החשובים:
1. להזמין שירותי כיבוי אש - היחידים שיכולים לעזור בשעה שבה יש שריפה שמתקלחת ומתפשטת הם כמובן כבאים. טלפון לשירותי הכיבוי הוא הדבר הראשון שצריך לעשות.

2. עד שכיבוי האש יגיעו, אם יש אפשרות לנסות לכבות את האש באופן עצמאי - יש לעשות זאת בעזרת מטף כיבוי וכמובן בזהירות רבה.

3. במידה והאש פורצת בקרבת בלוני גז או מתקרבת אל המקום שבו נמצאים בלוני גז, יש לפנות את המקום באופן מיידי!
בשלב פינוי המבנה, צריך לשמור על קור רוח ולנסות לעשות את הפינוי בצורה מסודרת, כך שאפשר יהיה לוודא שאיש לא נשאר מאחור ולמנוע פאניקה שתוביל להתעלפויות למשל.
התקן הישראלי למערכות גילוי אש
מערכות גילוי אש הן לא רק שימושיות אלא בעלות חשיבות רבה. כדאי להכיר את התקן הישראלי למערכות אלו כדי להיות בטוחים לאחר שרוכשים ומתקינים.
אם אתם רוצים להרגיש קצת יותר בטוחים בבית או בעבודה שלכם, התקנה של מערכות גילוי אש היא צעד הכרחי ובעל חשיבות רבה. הלא מערכות לגילוי אש נועדו להתריע בפנינו על עשן ואש שהתפרצה, כדי שאנו נוכל לפעול בהתאם ובאופן המהיר ביותר.